MUži

29.7. 1.předkolo krajského poháru

Jedovnice – Lipovec 5:1 (3:1)

23. Tainai, 26. a 37. Formánek (oba z pen.), 54. Sedláček, 80. Pernica – 21. Zouhar M.

Pro nečekaný gólový příděl jsme si přijeli do nedalekých Jedovnic.Do úvodní branky tomu nic nenasvědčovalo,když se hrálo převážně na půli domácích.Vytvořili jsme si několik šancí,které ovšem až na jednu zůstaly nevyužity.Ovšem o dvě minuty nato bylo po naší chybě vyrovnáno,následovala proměněná penalta a naše hra se zhroutila,jak pověstný domeček z karet.

„Do stavu 1:0 jsme se drželi. Pak Jedovnicím vyšly brejky. Vycházely jim vlastně celý zápas. Penalty komentovat nebudu. Domácí nás přehráli rychlostí a nasazením. Na obrat jsme neměli síly. Přece jen za sebou máme pouze dva tréninky a tohle byl náš první zápas," okomentoval utkání hráč Lipovce Vojtěch Zouhar.

Po přestávce přidaly Jedovnice ještě dvě branky. „Na přípravu máme čtrnáct dní, tak doufám, že se dostaneme do formy. Trénujeme třikrát týdně. Na hostování do Ráječka odešel záložník Horáček a doŠošůvky se vrátil Doležel. Z Vilémovic se naopak vrátil záložník Školař a bek Koutný z Otinovsi. Střelec Michal Zouhar zůstává. Stejně jako Keprt z Kotvrdovic," řekl Zouhar.

Ráječko – Lipovec 3:1 ( 1:0 ) 3.srpna přípravné utkání s celkem KP (z webu SK Olympia Ráječko)

V neděli se odehrálo před zraky více než stovky diváků další přípravné utkání Olympie na krajský přebor, který startuje již příští víkend. Na hřišti v Ráječku jsme přivítali tým z Lipovce, který minulou sezonu sestoupil z 1.A. Trenéru Vašíčkovy chyběl Maška, Neděla, Jabůrek a Růžička.

Hned od začátku se hrálo utkání ve výborném tempu, nechybělo nasazení a důraz. Lipovec rozhodně jen nebránil, ale do vyložených šancí jsme je moc nepouštěli. První velkou šanci si vypracovalo Ráječko ve 23.minutě, kdy Honza Horák tvrdě vystřelil, hostující brankář vyboxoval, ale míč se přes Kuby Sedláka dostal k Tenorovi, bohužel Kuba ve velké příležitosti u pravé tyče nedokázal míč dostat do branky. Následně ve 34.minutě Kuba Mičko orazítkoval břevno, míč putoval na brankovou čáru, ale v brance neskončil. O dvě minuty později nám prošla kolmice za obranu, hostující útočník byl dobře tísněn a tak jeho pokus těsně minul tyčku bednářovi branky. Následné rozehrání Jindry, míč proběhl zálohou a najednou se Kuba Sedlák zjevil ve vápně hostů, míč si chytře před obráncem lehce posunul a byl následně faulován. Pokutový kop v 37.minutě proměnil Honza Gryc, který tak brankou oslavil návrat po dlouhém zranění. V 41.minutě mohl zvýšit vedení Michal Zouhar, který si dobře naběhl na první tyč kam poslal Kuba Mičko střílený přízemní centr. Jeho pohotová střela jen těsně minula tyčku hostující branky. V samotném závěru mohlo být srovnáno, Lipovec vystihl naši rozehrávku, průnik do vápna a jedovatá střela, kterou výtečně na první tyči vytěsnil na roh Jindra Bednář.

Do druhého poločasu provedl trenér tři změny, hřiště opustil Zeman, Zouhar, Horák a na hřiště se dostal Daněk, Vavřík a Martin Sehnal. V 55.minutě se lipovečtí hráči dostávali do slibné příležitosti, dobře se tam vrátil Kuba Tenora a míč v poslední chvíli vypíchl. Následně utekl po levém křídle Mičko, naservíroval míč na penaltu Sehnalovi, Martin se bohužel v zajímavé příležitosti zamotal a byl obránci zpacifikován. 63.minuta, nebezpečná standardka hostů na hraně našeho velkého vápna, střela se dobře kroutila přes zeď, naštěstí skončila těsně vedle tyčky. Hřiště opustil Tenora a Sedlák, na jejich místa nastoupil Blažek a Žůrek. V 65.minutě opět spolupráce Mičko Sehnal, Martin tentokrát již zakončil, jeho hlavička skončila na břevnu. O dvě minuty později si Honza Žůrek narazil míč s Vavřem, bohužel finální přihrávku zablokovala hostující obrana. V 69.minutě jsme zahrávali rohový kop, Mičko a Vavřík tam přehráli dvojici obránců a Kuba Mičko potáhl do vápna a poslal střílenou přihrávku, kterou chladnokrevně uklidil za tyčku Honza Žůrek. 71. Minuta, hřiště opustil Mičko, Gryc, Šplíchal a do hry se opětovně dostal Zeman, Zouhar a Horák. Hned po nástupu na hřiště se do zajímavé příležitosti dostal Honza Horák, když si dobře naběhl na kolmici, bohužel chyběl metr aby byl u míče dříve než dobře vyběhnuvší brankář Lipovce. 73.minutě, propadl naše pravá strana rozběhl se nebezpečný útok hostů, ve vápně došlo ke kontaktu a dle mého názoru se měla kopat penalta, ale píšťalka hlavního zůstala hluchá. Následně Michal Zouhar poslal na steč Martina Sehnala, který do protipohybu brankáře zvýšil na 3:0. V 75.minutě musel vytasil výtečný zákrok Jindra Bednář proti jedovaté střele hostujícího záložníka. O minutu později se dobře individuálně přes tři hráče probíjel dopředu Blažek, míč se dostal na velké vápno, kde operoval Sehnal, Horák a Žůrek, k zakončení nás ale lipovečtí nepustili. 82.minuta, dva pokusy hostů o kolmou přihrávku, naše obrana byla pozorná, následně z výkopu míč bobře hlavou posunul za sebe Martin Sehnal, Honza Horák byl ale ve vápně od míče obráncem odstaven. V 87.minutě se hosté nakonec dostali po zásluze k vstřelení branky, nutno dodat, že jsme jim k tomu tentokrát dost pomohli svojí laxností, nechat volného kráče střílet na velkém vápně se trestá a tak po prudké střele Jindra musel lovit míč z branky. V samotném závěru zápasu jsme měli závar na malém vápně soupeře, ale ani Horák ani Sehnal míč do branky nedostali.

Zápas jsme sice vyhráli, ale opět se ukázalo, že je potřeba i ze soupeřem z nižší třídy hrát naplno. Odvedli jsme dobrý zápas, ale i soupeře musím pochválit, byl to úplně jiný výkon než jsem viděl v pohárovém utkání s Jedovnicemi. Dnes děkuji všem za kolektivní výkon. Již ve středu hrajeme pohárové utkání v Jedovnicím, které o víkendu porazili Soběšice. Toto utkání bude zároveň generálkou na úvodní kolo KP, které pro nás startuje v sobotu zápasem na Spartě Brno. Zároveň zápas s Jedovnicemi bude pikantní pro Martina Bartoše, který po letech odešel po vzájemné dohodě na půlroční hostování právě do Jedovnic.