Ročník 2017-18

13.8. 16.30 LIPOVEC-BABICE 1:3 (0:1)

86.Horáček Luděk-13.a 55. Doležal Josef,60.Ondrášek Jiří

Komentář web Babice:

Od začátku jsme předváděli klasickou venkovní hru, zajištěná obrana a dlouhé nákopy. Domácí většinu útoků také zakládali nákopy, ale nebáli se využít našich mezer ve středu hřiště přechodem po zemi. Nám se dařilo bojovností vyhrávat souboje na půlce a tak postupovat do dobrých šancí. V 13. minutě jsme dali úvodní branku, Trávníček potáhl míč po lajně, prudce při zemi nacentroval a brankář tento míč pouze vyrazil, kde ho pohotově uklízí Pepa Doležal - 0:1. V první půli děláme spousty zbytečných faulů a to domácím vyhovuje, z každého centru do vápna hrozí nebezpečí. Za první poločas předvedl Míček v bráně dva super důležité zákroky, poprvé po prohození středem krásně vyrazil zakončení z hranice vápna na roh a po jednom z trestných kopů domácích, vyrazil hlavičku kapitána Lipovce. My z rohů a nákopů až do vápna nehrozíme, spíš po rychlém přechodu po straně a centru. Do poločasu už gól nepadl.

Do druhé půle jsme udělali pár přehození na hřišti, ale nestřídali jsme. Začali jsme aktivně, ale i domácí hrozili rychlým přechodem. V 55. minutě jsme dostali možnost zahrávat penaltu, po ruce domácího kapitána. K penaltě se postavil Pepa Doležal a zkušeně po zemi proměnil - 0:2. V 60. minutě bylo ještě veseleji, po dlouhém autu Kuby Starého míč propadl až do malého vápna, kde se nejlíp zoritentoval Ondrášek a po zpracování doklepává do brány - 0:3. Hra domácích ve druhé půli je orientovaná mnohem více po zemi, nedaří se nám řádně obsazovat střed hřiště a jsme dost pod tlakem. Lipovec se nedostává k zakončení, pouze k centrům, které se nám daří odvrátit. Když příjde střela ze střední vzdálenosti, tak Míček nemá problémy. V 73. minutě se stala nepříjemná situace, když Trávníček šel do úniku a na dlouhou nohu v souboji zakončuje na bránu, míč trefil tyč, ale Lukáš i s kapitánem domácích společně dopadli na zem. Lukáš se již nezvedá a kapitán domácích odchází rovnou do kabin s poraněnou rukou. Situace nevypadala dobře a tak musel být Lukáš odnesen s poraněnými zády na nosítkách a byla přivolána RZS. Zápas se dohrával za soustavného tlaku domácích a našich brejkových situací. Bohužel se nám nedaří je řešit dobře a dotáhnout je v gól. V 86. minutě domácí z trestného kopu snižují na 1:3. Domácí měli ještě pár náznaků šancí, ale už se nám je podařilo ubránit a tak vezeme z venku tři body.

20.8. 14.00  VILÉMOVICE-LIPOVEC   2:0 (0:0)

46.Švihálek Martin,85.Kasálek Martin

Komentář web Vilémovice:

Ve druhém kole v neděli 20.8. jsme se na našem hřišti utkali s Lipovcem,se kterým máme vyrovnanou bilanci a tak jsme byli zvědaví jak zápas dopadne.

Utkání začalo šancí na každé straně ,ale ani hosté ani my neotevřeli gólový účet zápasu.Po těchto šancích se hra odehrávala píše ve středu pole a šancí jsme viděli poskrovnu.V minutě 24 vystihl chybnou rozehrávku hostí Zmeko ,který do úniku vyslal Švihálka ,ale jeho pokus zmařil včasným vyběhnutím brankář.O chvíli později se na pravé straně hřiště uvolnil Zmeko ,ale jeho střelu z úhlu  brankář hostí kryl.Běžela minuta 38., hosté zahrávali přímý kop z nebezpečné vzdálenosti,míč si postavil Vágner a jeho tečovaná střela orazítkoval spojnici tyče a břevna.V závěru první půle jsme rozehráli pohlednou akci,když míč putoval od Zmeka na Opletala ,který našel přihrávkou Švihálka,jeho střela však gólmana hostů nepřekonala.Poločas tedy skončil smírně.

Druhá půle začala lépe pro nás  a hned v minutě 46. Kašpárek našel přesnou přihrávkou Švihálka ,který technickou střelou překonal brankáře a poslal nás do vedení 1:0.O chvíli později mohl náš náskok pojistit Opletal ,ale v dobré příležitosti mířil nad.Po těchto našich šancích se hra opět odehrávala spíše ve středu pole ,ale hosté s postupem času začali mít více ze hry a dostávali se i do šancí a několikrát nás vynikajícími zákroky podržel brankář Kyzlink.Rozhodující moment utkání se odehrál v minutě 85.,když míč ve středu hřiště vybojoval Kasálek,obešel protihráče a svůj výpad do rozhozené obrany hostů zakončil přesnou střelou k tyči a pojistil naše vedení 2:0.Konec zápasu jsme si už pohlídali a  vítězství si vzít nenechali.

27.8. 16.30  LIPOVEC-PAČLAVICE/DĚTKOVICE 1:4 (0:3)

75.Šíbl Vladimír-28.Špatina Marcel,44.Pučan Zdeněk,45.a 64.Obruča Lukáš

Komentář web Pačlavice:

Domácí začali pěkně od podlahy. Hráli tvrdě, záludně, daleko za hranicí pravidel. Rozhodčí Pecher zřejmě naposledy pískal ragby nebo americký fotbal, protože jinak si nedovedu vysvětlit, co ho motivovalo k tolerování takového způsobu hry. Zhruba po deseti minutách jsme se začali zastřelovat a čím dál častěji a nebezpečněji ohrožovali branku domácích. Po necelé půlhodině udržel Grepl na pravé straně míč, ač permanentně faulovaný a soupeřem držený. Prostrčil jej Obručovi, jenž si to namířil velkým vápnem přímo k brance, ale ve vyložené příležitosti ještě nahrál lépe postavenému Špatinovi, který si udělal zářez na své pažbě – 0:1. Domácí jsme celkem k ničemu podstatnému nepouštěli, ale také naše stoprocentní šance jsme nevyužili, jako například dvakrát Grepl, který po uličkách Pučana respektive Bleši proti gólmanovi z blízka neuspěl. Stejně se vedlo Knapovi, jenž po centru z rohu špatně trefil hlavou míč. Ve 39. minutě vygradovala surová hra domácích v udělení červené karty za faul zezadu po odehrání míče. A pak přišla pro Lipovec studená sprcha. Špatina zahrával zprava standardku. Na centr si naskočil „čahoun“ Pučan a poslal hlavou míč za záda bezmocného gólmana – 0:2. Ve 44. minutě, kdy někteří diváci už odcházeli k občerstvení, prolétl Dostalíkův nákop až za obranu domácích a Obruča už si věděl rady – 0:3.

Ve druhé půli trenér Pačlavic postupně prostřídal sestavu, ale i tak jsme měli několik brankových příležitostí a z tohoto pohledu mohl zápas skončit mnohem výraznějším rozdílem. V 58. minutě se nepískala jasná penalta, když Obruča, postupující sám na gólmana, byl v pokutovém území zezadu podražen. Následně ten samý hráč provětral při presingu domácí obranu tak, že brankář zachraňoval na poslední chvíli na brankové čáře. No a do třetice se Lukášovi po přihrávce Bleši podařilo rozvlnit síť – 0:4. V 71. minutě se dokonce tři naši hráči hnali na osamoceného gólmana, leč Kroupa zvolil špatné řešení. Domácí se pak zmohli z brejku na kosmetickou úpravu skóre – 1:4. V závěru jsme měli ještě další čtyři gólovky, z nichž tři spálil Jiříček.

3.9.   16.00 ČEBÍN-LIPOVEC 1:1 (1:1)

28.Gaži Štefan-37.Musil Filip

Jediným pozitivem z tohoto utkání je zisk prvního bodu,navíc z horké čebínské půdy.Ovšem hra měla do ideálu hodně daleko.

Hra byla od začátku hodně rozháraná s množstvím nepřesností na obou stranách.Domácí byly přece jenom o chloupek lepší,výsledkem čehož byla jejich mírná převaha,ovšem bez nějakého výraznějšího zakončení.Vyjímkou byla 15.minuta,kdy domácí docilují hlavou po dlouhém centru z pravé strany branky,která ovšem nebyla pro ofsajd uznána.Domácí se přece jenom dočkali ve 28.minutě,kdy po naší ztrátě ve středu hřiště se dostali do rychlého protiútoku,který zakončili krásnou střelou z více než 20 metrů,která zapadla do pravého růžku naší branky.Naštěstí jsme odpověděli poměrně brzy,kdy po jedné z mála povedených akcí následovala přihrávka za soupeřovy obránce,na kterou si naběhl Filip Musil a podél vybíhajícího brankáře vyrovnal.Po vyrovnávací brance jsme až do konce poločasu byly lepší,ale bez dalších šancí.

Po přestávce ovšem naše hra upadla ještě do větší beznaděje,kdy jsme nebyli schopni vyprodukovat souvislejší akci.Tudíž jsme nebyli schopni se dostat do nějakých šancí.Tlak domácích narůstal,došlo i k několika závarům v naší šestnátce,které jsme někdy i s notnou dávkou štěstí přečkali.Utkání se dohrávalo v hodně nervozní atmosféře,ke které nemalou měrou přispěl zvláště ve druhém poločase mnoha nepřesnými verdikty rozhodčí-nutno podotknout,že omylů se dopouštěl na obě strany.

10.9. 16.00  LIPOVEC-VYSOČANY 2:2 (1:0)

3.Sedlák Richard,66.Vágner Lukáš (vlastní) - 73.Torda Jan,90+2 Hejč Tomáš

Ani na popáté jsme se nedočkali kýženého tříbodového zisku,když nám nestačilo ani vedení 2:0.O výhru jsme přišli na konci nastaveného času...